o produkcie

irigasin-junior
Irigasin Junior

do płukania nosa i zatok

IRIGASIN JUNIOR to wyrób medyczny przeznaczony do przygotowania roztworu do płukania nosa i zatok u dzieci. Zestaw składa się z dostosowanego do dzieci irygatora oraz 12 saszetek. Butelka jest zakończona ergonomicznym aplikatorem, zapewniającym bezpieczne użycie. Przeznaczony dla dzieci powyżej 4. roku życia.

Płukanie zatok jest proste w wykonaniu. Dzieci mogą samodzielnie stosować IRIGASIN JUNIOR jedynie pod kontrolą osoby dorosłej.

wskazania

  • ostre lub przewlekłe zapalenie zatok przynosowych
  • nieżyt nosa w przebiegu infekcji lub alergii
  • przed i po zabiegach chirurgicznych nosa i zatok
  • po kontakcie z wysokim stężeniem pyłu w powietrzu
  • profilaktycznie dla utrzymania prawidłowej higieny nosa i zatok

IRIGASIN Junior umożliwia przygotowanie zarówno roztworu izotonicznego, jak i hipertonicznego, w zależności od potrzeb pacjenta.

Wskazania:
Izotoniczny roztwór chlorku sodu oczyszcza jamy nosa z zalegającej wydzieliny, bakterii, wirusów i alergenów, a także pielęgnuje nos i zatoki w przypadku:
– ostrego lub przewlekłego zapalenia zatok przynosowych,
– nieżytu nosa w przebiegu infekcji lub alergii,
– przed i po zabiegach chirurgicznych nosa i zatok,
– po ekspozycji na wysokie stężenie pyłu w powietrzu,
– profilaktycznie dla utrzymania prawidłowej higieny nosa i zatok.

Dodatkową zaletą roztworu izotonicznego jest działanie nawilżające na śluzówkę nosa wysuszoną w wyniku długotrwałego stosowania leków do nosa lub w następstwie przebywania w klimatyzowanych lub nadmiernie ogrzewanych pomieszczeniach.

Hipertoniczny roztwór chlorku sodu, poza działaniem oczyszczającym, ze względu na większe stężenie substancji czynnej, wykazuje właściwości osmotyczne, dzięki którym zmniejsza obrzęk śluzówki. Jest więc zalecany w przypadku obrzęku nosa towarzyszącego nieżytowi nosa w trakcie infekcji lub alergii (katar sienny), a także zapalenia zatok.

Sposób postępowania z wyrobem:
Dzieci powyżej 4. roku życia:
Płukanie nosa i zatok należy wykonywać 1-2 razy dziennie lub według zaleceń lekarza.
Dzieci mogą stosować wyrób jedynie pod kontrolą osoby dorosłej.
Przed zastosowaniem wyrobu u dzieci poniżej 4. roku życia, należy skonsultować się z lekarzem.

W celu przygotowania roztworu izotonicznego do butelki należy wsypać 1 saszetkę proszku, a następnie uzupełnić ją do zaznaczonej linii (120 ml) przegotowaną, ostudzoną wodą.
W celu przygotowania roztworu hipertonicznego do butelki należy wsypać 2 saszetki proszku, a następnie uzupełnić ją do zaznaczonej linii (120 ml) przegotowaną, ostudzoną wodą.

Do płukania należy używać wyłącznie butelki dołączonej do opakowania. Nie stosować w przypadku uszkodzenia butelki. Do każdego płukania należy przygotować świeży roztwór.

Ulotka:
Pobierz ulotkę

Ostrzeżenia specjalne i zalecane środki ostrożności:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na chlorek sodu. Jeżeli objawy towarzyszące nieżytowi nosa lub zapaleniu zatok się nasilają należy skonsultować się z lekarzem. Nie stosować w przypadku całkowitej blokady nosa, uniemożliwiającej wydostanie się roztworu. Nie stosować w przypadku infekcji lub uczucia zatkania ucha. W przypadku przebytej operacji ucha przed zastosowaniem należy skonsultować się z lekarzem.
Po zakończeniu irygacji może pojawić się nieznaczny wyciek pozostałości roztworu z nosa przy pochylaniu. Nie stosować później niż na godzinę przed snem. Bezpośrednio po irygacji, przez godzinę dziecko nie powinno się kłaść, żeby pozostałości roztworu nie dostały się do ucha.

Dzieci mogą stosować wyrób samodzielnie jedynie pod kontrolą osoby dorosłej. Możliwość stosowania u dzieci poniżej 4. roku życia należy skonsultować z lekarzem.
Płukanie zatok
Płukanie zatok jest łatwiejsze niż myślisz. Zestaw do płukania zatok Irigasin junior składa się z irygatora w formie specjalnej butelki oraz saszetek, na bazie których należy sporządzić roztwór umożliwiający płukanie zatok. Zapalenie zatok to dość częste schorzenie błony śluzowej zatok o podłożu wirusowym lub bakteryjnym. Osoby cierpiące na tą dolegliwość skarżą się na katar, zaburzenia węchu, ogólne zmęczenie, gorączkę, czy ból zębów i szczęki. Objawy te nasilają się przy pochylaniu. Płukanie zatok z wykorzystaniem preparatu Irigasin junior to jedna ze skutecznych i prostych metod prowadząca do złagodzenia objawów zapalenia zatok. W skład zestawu wchodzi specjalna butelka oraz saszetki do przygotowania roztworu, który służy do przeprowadzenia irygacji. Choć płukanie zatok może się wydawać czynnością skomplikowaną, odpowiedź na pytanie „jak płukać zatoki?” jest banalnie prosta. Po prostu należy napełnić butelkę przegotowaną, ostudzoną wodą, wsypać zawartość jednej lub dwóch saszetek Irigasin junior i mieszać do otrzymania klarownego roztworu. Dziecko powinno pochylić się lekko nad umywalką i rozpocząć płukanie zatok. Należy przy tym swobodnie oddychać przez usta, pozwalając żeby płyn Irigasin junior wypłynął drugim otworem nosowym. Czynność powtórzyć dla drugiego otworu nosowego. Po skończonym płukaniu zatok dziecko powinno delikatnie wydmuchać nos. Irygator należy dokładnie umyć i osuszyć po każdym użyciu.

W praktyce, płukanie zatok jest łatwe. Jednak dzieci mogą je wykonywać wyłącznie pod nadzorem osoby dorosłej. Irigasin junior w prosty sposób przynosi ulgę w dolegliwościach związanych z zapaleniem zatok.